Jak wybrać smartwatch dla dziecka?

Postęp technologiczny spowodował, że dzieci obecnie mają kontakt z różnego rodzaju elektroniką znacznie wcześniej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Ze względu na to, że maluchy szybko przyswajają nową wiedzę, obsługa nowoczesnych gadżetów nie sprawia im już najmniejszego problemu. Obecnie dostępne na rynku na przykład smartwatche dla dziecka wyróżniają się wieloma funkcjami, które są przydatne zarówno dla maluchów, jak i ich opiekunów. Zalicza się do nich na przykład możliwość prowadzenia rozmów czy lokalizator GPS. Jak jednak wybrać smartwatch dla dziecka? Podpowiadamy.

W jakie funkcje powinien być wyposażony smartwatch dla dziecka?

Wybierając smartwatcha dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to, w jakie funkcje wyposażony jest ten gadżet. Obecnie wielu opiekunów kupuje smartwatche dzieciom, które jeszcze nie posiadają smartfonów ze względu na to, że gadżety takie umożliwiają śledzenie lokalizacji malucha, a nawet prowadzenie rozmów telefonicznych. W związku z tym smartwatch dla dzieci może być świetną alternatywą dla smartfona. Wybierając taki produkt, zwróćmy uwagę na to, w jakie wyposażony jest funkcje. 

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie malucha, powinniśmy postawić na zegarek z GPS dla dziecka. Smartwatch, który wyposażony jest w nadajnik GPS, pozwala opiekunom szybko sprawdzić, w jakiej lokalizacji znajduje się ich pociecha i upewnić się, że nic jej nie grozi. Takie zegarki mogą mieć także wbudowany telefon. Dzięki temu nawet jeżeli maluch nie posiada jeszcze smartfona, rodzic może się z nim skontaktować. Wśród istotnych funkcji, w jakie wyposażony jest na przykład smartwatch Garett wymienia się przycisk SOS. Jeżeli dziecko znajdzie się w niebezpieczeństwie, wystarczy, że go wciśnie, a wówczas w telefonie opiekuna uruchomi się alarm.

Czym kierować się wybierając smartwatch dla dziecka?

Smartwatch dla dziecka powinien być wyposażony w przydatne funkcje, a jednocześnie podobać się maluchowi i być dość wytrzymały. Z tego powodu wybierając taki produkt, zwróćmy szczególną uwagę najpierw na jego wygląd. Istotne jest, by podobał się on maluchowi, ponieważ w przeciwnym wypadku dziecko może nie chcieć go nosić. Dlatego zawsze warto upewnić się, że gadżet ten odpowiada maluchowi pod względem wizualnym. Obecnie na rynku znajdziemy zarówno modele w różowych odcieniach, które są chętnie wybierane przez dziewczynki, jak i w czarnych czy niebieskich kolorach, na które stawiają chłopcy. Szeroka gama różnych odcieni pasków powoduje, że każdy maluch znajdzie kolor, który będzie mu odpowiadał. 

Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając smartwatcha dla dziecka, jest jego obudowa. Ważne jest, aby była ona wytrzymała i wodoodporna. Z tego powodu najlepiej postawić na model, w którym zarówno ekran, jak i pasek są łatwe do wyczyszczenia, a także odporne na zarysowania czy upadki. W przypadku dzieci najlepiej sprawdzają się modele wodoszczelne, wykonane z materiału hipoalergicznego. Opaski dla młodszych dzieci mogą być nierozpinane i elastyczne, a dla starszych mogą mieć tradycyjne sprzączki. Zegarek dla maluchów musi mieć również prosty i czytelny interfejs. 

Materiał Partnera