5 powodów, dla których warto przejść z karty na abonament

Przejście z karty na abonament to decyzja, która może zapewnić wiele korzyści, w tym nawet… ułatwić codzienne życie! Jakie zalety przede wszystkim można wymienić? To łatwa kontrola wydatków, bezproblemowe zarządzanie pakietami oraz dostęp do dodatkowych usług. Warto wspomnieć również o większej przejrzystości i wygodzie. Powodów, aby przejść z karty na abonament, jest wiele… my przedstawiamy 5 z nich!

Usługi komórkowe na kartę czy na abonament – na czym polega różnica?

Najważniejsza różnica polega lub polegała (niektórzy operatorzy już to zmienili) na formie doładowywania środków. Karta musi być zasilana określoną minimalną sumą, aby móc korzystać z usług. Ponadto oferty tego typu są zazwyczaj uboższe niż te dostępne w abonamencie. Ten z kolei polega na podpisaniu umowy, w ramach której co miesiąc z danego konta ściągana jest kwota abonamentowa. To spora wygoda, natomiast wiąże się z większym zobowiązaniem.

1. Stały koszt, czyli lepsza kontrola wydatków z abonamentem komórkowym

  Stała opłata bez naliczania dodatkowych kosztów to możliwość lepszego kontrolowania domowego budżetu. Korzystając z karty (szczególnie w przypadku dzieci), można stracić rachubę, ile dokładnie pieniędzy w danym miesiącu przeznaczyliśmy na doładowania. Abonament telefoniczny każdego miesiąca wynosi tyle samo. Możemy zatem wpisać tę kwotę w nasze miesięczne wydatki i uwzględnić ją w całości budżetu domowego. Nie przepłacamy też za niepotrzebne usługi. Operatorzy umożliwiają dobór abonamentu idealnie według potrzeb.

  telefon na abonament zamiast karty

  2. Więcej za mniej – korzyści pakietów abonamentowych

  Przejście z karty na abonament często oznacza otrzymanie większej ilości usług za niższą cenę. Jeśli więc z telefonu korzystamy intensywnie, a jednocześnie używamy takich usług jak dostęp do platform streamingowych czy telewizji online, to najprawdopodobniej abonament będzie lepszym wyborem. Takie benefity i promocje nie zdarzają się raczej w przypadku ofert na kartę. Operatorzy oferują dostęp do swoich telewizji jak np. Play, u którego w pakietach abonamentowych można jednocześnie otrzymać telewizję PLAY NOW. Istnieje także możliwość otrzymania dodatkowej karty SIM z internetem mobilnym. Taka opcja sprawdzi się, jeśli chcemy podarować domownikowi dodatkowe GB internetu, albo jeśli sami potrzebujemy korzystać z szybkiego łącza mobilnego na innym urządzeniu. Warto pamiętać, że dodatkowe benefity w danej ofercie abonamentowej sprawiają, że jej wartość jest wyższa niż realny koszt, który ponosi użytkownik. Jest to zatem atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które lubią i korzystają z wielu różnych platform.

  Dodatkową zaletą przy wyborze abonamentu jest możliwość korzystania z internetu 5G. Nie każdy operator oferuje taką możliwość w ramach karty. Ta technologia umożliwia używanie szybszego internetu mobilnego na urządzeniu. Wystarczy jedynie wyposażyć się w urządzenie, które pozwala na korzystanie z wyższych pasm. Nie powinno być jednak z tym problemu, bo operatorzy oferują dobranie smartfonów 5G w poszczególnych pakietach!

  przejście z karty na abonament

  3. Wygoda dla rodzin – wszystkie numery w jednym miejscu

  Abonament rodzinny to wygodne rozwiązanie, które pozwala zwiększyć kontrolę nad wydatkami i ułatwia zarządzanie numerami wszystkich domowników. Wspólny plan abonamentowy umożliwia każdemu członkowi rodziny na korzystanie z takich samych usług i benefitów. To dodatkowo spokój o używanie smartfona przez dzieci. Rodzice mogą mieć pewność, że ich pociechy nie przekroczą miesięcznego limitu. Dodatkowo mogą śledzić wykonywane przez nich połączenia. To znacząco zwiększa bezpieczeństwo i kontrolę nad podopiecznymi. Abonamenty rodzinnie często oferują również dodatkowe korzyści cenowe, takie jak chociażby zniżki za dodanie kolejnych numerów do abonamentu.

  wszystkie numery w jednym miejscu

  4. Nowoczesne technologie dostępne od ręki – smartfon wliczony w abonament

  Jedną z największych korzyści przejścia na abonament jest możliwość doboru urządzenia w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu można przy zakupieniu nowego numeru lub przenoszeniu go do danej sieci skorzystać i wybrać smartfon. Wielu operatorów oferuje flagowe komórki takie jak Samsung Galaxy A15, Xiaomi Redmi Note 13 czy realme C67. Urządzenia tego typu obsługują technologię 5G, co dodatkowo podwyższa ich wartość. Wystarczy wybrać odpowiedni model i cieszyć się niską opłatą abonamentową. Po wybraniu odpowiedniego modelu można płacić nawet jedyne 60 zł miesięcznie za abonament i smartfon.

  5. Przechodzenie na abonament się opłaca!

  Powodem, dla którego warto przejść z karty na abonament, jest również fakt, że miesięczny koszt spada, jeśli przechodzi się od innego operatora. Niższa jest również opłata aktywacyjna dla kolejnych kart SIM. Na każdą z nich również jest naliczony rabat, jeśli przenosimy je od innego dostawcy. Jeśli natomiast korzystamy z karty i chcemy jedynie przenieść numer na abonament, możemy otrzymać numer tymczasowy, z którego będziemy mogli korzystać aż do momentu przeniesienia, co wpływa znacząco na wygodę podczas całego procesu.

  Materiał Partnera

  Super oferty Last Minute