Kalkulator dat

Kalkulator dat pozwoli na sprawdzenie jaka będzie data za określoną ilość lat, miesięcy i dni. Narzędzie oferuje wskazanie daty w przyszłości i przeszłości.

Uzupełnij pole z datą i podaj parametry potrzebne do obliczenia poszukiwanej daty:

Kalkulator dat - oblicz datę początkową lub końcową

Kalkulator terminów obliczy datę początkową lub końcową po upływie określonej ilości dni. Często podane terminy są wyrażone w dniach od konkretnej daty, dzięki narzędziu możesz poznać właściwą datę np. na złożenie odwołania. Wyznaczony czas nie zawsze jest określany między dwiema datami, dlatego kalkulator dat pomoże we wskazaniu konkretnego dnia.

Otrzymane wyniki spełniają rolę informacyjną, najpewniejszym sposobem na właściwą datę jest bazowanie na różnicy dni.

Obliczanie daty po upływie określonej ilości dni

Obliczenie daty z naszym kalkulatorem jest proste, domyślnie zakładamy, że wyjściową datą jest ta dzisiejsza, ale możesz zmienić ją na dowolną zaczynając od określonego dnia (W tym celu kliknij w kalendarz). Kolejny krok to wybór trybu - domyślnie szukamy przyszłej daty, ale wybierając "odejmij" możesz sprawdzić różnicę dat. Następnie wprowadź w kalkulatorze odległość w czasie, możesz ją wyrazić jako lata, miesiące i dni. Warto wiedzieć, że lata i miesiące nie są idealnym rozwiązaniem do wskazania terminów, przykładowo w tych trybach nie bierzemy pod uwagę czy rok jest rokiem przestępnym, albo czy miesiąc ma 30 lub 31 dni. W przypadku sprawdzania terminu związanego ze sprawami urzędowymi lub zakupami warto podać jedynie ilość dni. Po kliknięciu "Policz" na bazie wprowadzonych danych otrzymamy datę końcową lub początkową wraz z informacją o dniu tygodnia.

Kalkulator terminów - obliczanie dni od daty

Załóżmy, ze otrzymaliśmy fakturę do uregulowania terminem płatności do 10 dni, brzegową datę możemy sprawdzić w klasycznym kalendarzu, ale zdecydowanie szybciej i pewniej będzie używając kalkulatora dat. Kolejnym przykładem wykorzystania narzędzia jest sprawdzenie ile jeszcze potrwają promocyjne warunki, które otrzymaliśmy przy przedłużeniu umowy z operatorem - po wskazaniu daty początkowej i uzupełnieniu odpowiedniego pola o ilość miesięcy, otrzymamy datę końcową.

Nasze narzędzie nie wskazuje informacji takich jak dni robocze, czy dni wolne od pracy (święta, sobota i niedziela). Jeżeli chcesz sprawdzić liczbę dni pomiędzy datami sprawdź nasz kalkulator dni.