Ile dni do Świąt Bożego Narodzenia?

Odliczanie do Świąt - zobacz ile dni zostało.


Dzisiejsza data: 23-05-2024

Wigilia: 24-12-2024

Pierwszy dzień Świąt: 25-12-2024

🎄 Do Świąt pozostało 216 dni.

216 dni to 31 tygodni.

Pierwsza gwiazdka w Wiligię powinna być widoczna tuż po godz. 16:00.

Odliczanie do Świąt 2024 - ile zostało?

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który dla wielu osób stanowi najważniejszy czas w roku. To szczególny czas, kiedy spędzamy czas w rodzinnym gronie, a w wielu domach znajduje się przyozdobiona choinka. Jest to święto stałe, które dzielimy na dwa dni - 25 i 26 grudnia. Tradycyjnie rodziny i znajomi życzą sobie "Wesołych Świąt", a dla najbliższych kupujemy symboliczne prezenty.

Boże narodzenie, to dni wolne od szkoły i pracy - zobacz ile zostało do Świąt.

Ile zostało do Świąt? Wigilia i prezenty pod choinką

Wiele osób z niecierpliwością czeka na kolację Wigilijną, która poprzedza Boże Narodzenie. Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole powinno pojawić się dwanaście dań, a po kolacji, w wielu domach śpiewa się także kolędy. Chociaż w Polsce Świętego Mikołaja gościmy 6 grudnia, to przyjęło się, że odwiedza grzeczne dzieci i zostawia prezenty pod choinką w pierwszy dzień Świąt. Warto wspomnieć o pewnej zależności w kalendarzu, Wigilię obchodzimy zawsze dokładnie tydzień przed Sylwestrem. Skorzystaj z naszego licznika i sprawdź za ile dni będą Święta.

Za ile Święta? W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę

Jeżeli nie możesz doczekać się długo oczekiwanych Świąt, to z naszym licznikiem możesz na bieżąco monitorować ile czasu zostało. W teorii powinno być łatwo, bo inaczej niż Wielkanoc, tutaj mamy do czynienia z tymi samymi datami, często jednak w pędzie dnia codziennego nie monitorujemy kalendarza. Święta to także długie przygotowania - porządki w domu, zakupy spożywcze i poszukiwania prezentów, dlatego nie powinniśmy zwlekać do samego końca. Na kilka dni przed Świętami, galerie handlowe i sklepy są przepełnione, a ludzie robią zakupy na kilka godzin przed rodzinną kolacją Wigilijną. Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia znajdziesz na naszej stronie.