Ile dni do matury 2023?

Matura coraz bliżej - sprawdź ile dni zostało na naukę.


Dzisiejsza data: 03-12-2022

Zakończenie roku: 28-04-2023

Początek matur: 04-05-2023

Do matury zostało 152 dni.

152 dni to 22 tygodnie.

Matura rozpocznie się od języka polskiego na poziomie podstawowym (egazmin pisemny) o godzinie 09:00.

bit

Odliczanie dni do matury - egzaminy pisemne

Poniżej terminy pisemnych, obowiązkowych egzaminów maturalnych:

  • język polski - poziom podstawowy - 04.05.2023 r.
  • język angielski - poziom podstawowy - 05.05.2023 r.
  • matematyka - poziom podstawowy - 08.05.2023 r

Przynajmniej teoretycznie powyższe matury powinny rozpocząć się o godzinie 9:00. Wyniki zostaną ogłoszone 7 lipca. Osoby, które nie zdadzą jednego przedmiotu będą mogły go poprawić 22 sierpnia - dotyczy egzaminów pisemnych. W 2022 roku maturę w podstawowym terminie zdało 84% uczniów.

Ile zostało do matury? Zegar maturalny odpowie

Odliczanie dni towarzyszy maturzystom od początku roku szkolnego ostatniej klasy szkoły średniej. Dla części uczniów to obawa o to czy egzamin uda się zdać, dla innych o to czy wynik pozwoli pójść na wymarzone studia. Czas przed maturą, to okres pełen nauki, w końcu w praktyce okaże się jak dobrze przerobiliśmy i zrozumieliśmy materiał. W ostatniej klasie ma miejsce także studniówka, która przynajmniej teoretycznie powinna wskazywać ostatnie sto dni przed egzaminem.

Warto wspomnieć o tym, że matury to także stres nauczycieli, bo wyniki w pewnym stopniu odzwierciedlają jakimi są pedagogami, a procent zdawalności świadczy o prestiżu szkoły.

Licznik dni do matury - zaplanuj naukę

Odliczanie dni do matury warto połączyć z planowaniem nauki, jeżeli odpowiednio wcześnie zaczniemy powtórki, to możemy być niemal pewni pozytywnego wyniku. Matura jest egzaminem, w którym jest powtarzalność, dlatego warto sprawdzić arkusze z poprzednich lat. Przyjęło się, że rok po roku nie ma zbliżonych tematów zadań, ale w praktyce bywa różnie. Dobrym pomysłem są także powtórki materiału we własnym zakresie, to może w praktyce oznaczać więcej czasu, który poświęcimy, ale w przypadku matury każdy dzień nauki jest ważny.

Korzystaj z naszej aplikacji do odliczania i zadbaj o zapas czasu na naukę już od wakacji.