Licznik znaków

Licznik znaków to proste narzędzie do liczenia znaków ze spacją w tekście (zzs). Sprawdź czy Twój tekst mieści się w limicie znaków.


Jak używać licznika znaków ze spacjami?

Wpisz lub wklej dowolny tekst, a następnie kliknij przycisk "licz znaki". Poniżej pola pojawi się wynik, który wzkasuje ile znaków ze spacją znajduje się we wpisanym tekście.

Licznik znaków online będzie pomocny przy sprawdzaniu wytycznych content marketingowych np. długości tekstu oraz weryfikacji czy nasz wpis w mediach społecznościowych nie okaże się zbyt długi. Dzięki licznikowi liter w tekście możesz też ustalić czy tag title oraz meta description mają odpowiednią długość.

Ilość znaków ze spacją:

Komu liczenie znaków w tekście jest niezbędne?

Pracując z tekstem, warto dokładnie wiedzieć, ile on liczy sobie znaków. Taka wiedza przydaje się w naprawdę wielu dziedzinach i to nie tylko zawodowcom. Stąd też w niniejszym tekście postaramy się nieco przybliżyć, czym jest licznik znaków ze spacjami oraz w jakich sytuacja się on przydaje.

Tego rodzaju zagadnienie dotyczyć może nie tylko profesjonalistów, lecz również i zwykłych ludzi w ich codziennych zajęciach. Zatem opisywana tutaj aplikacja przydaje się dziennikarzom przygotowującym artykuł, uczniom oraz studentom, freelancerom, językoznawcom czy też osobom tworzącym CV. Wszyscy oni z powodzeniem zaglądając na szeruj.pl, z pomocą znajdującego się tam narzędzia każdy, mogą bezpłatnie obliczyć dokładnie ilość liter w dokumencie. Jednocześnie nie jest to kres możliwości stosowania tego rodzaju aplikacji, ponieważ z powodzeniem da się ją wykorzystać przy rozmaitych pracach o charakterze marketingu, tworzeniu pism z zakresu reklamowy czy też w przygotowywaniu ofert. Warte podkreślenia jest też i to, że licznik znaków ze spacjami zwykłym ludziom pozwala sprawnie tworzyć tweety na Twitterze. W końcu nikt jak ten program nie zlicza precyzyjnie litery w tekście. Korzystając z powyższego rozwiązania, na pewno nie raz odetchniemy z ulgą, gdyż nawet możemy sobie nie zdawać sprawy w ilu to przypadkach każdego dnia, będziemy stosować licznik znaków online. Zdolność do sprawnego przeliczenia znaków oraz liter w codziennym życiu najczęściej jest niezbędna w przypadkach, gdzie wyznaczony jest jakiś odgórny ich limit. Oprócz wspomnianych już mediów społecznościowych typu Twitter jest to też przydatne nam w trakcie tworzenia aukcji na portalach temu dedykowanych. Przykładowo tworząc tytuł aukcji na portalu allegro.pl mamy wyznaczony limit 50 znaków. Nie ma takiego ograniczenia w kontekście samego opisu sprzedawanej rzeczy czy też produktu, lecz naprawdę nie ma sensu opierać go tylko go o potok słów kluczowych.

W jaki sposób obsługiwać licznik liter w tekście?

Chcąc zainicjować pracę w tym programie, wystarczy zawitać na naszą stronę www. W dalszej kolejności skopiować swój tekst do okienka aplikacji, a później nacisnąć przycisk „licz znaki". Po krótkiej analizie program przedstawi nam ile znaków ze spacją rzeczywiście, przypada na nasz artykuł czy inną formę tekstu. W razie potrzeby możemy też skopiować nasz tekst do schowka.

Reasumując sporym ułatwieniem dla nas wszystkich, jest korzystanie z automatycznego programu, który usprawnia liczenie znaków w tekście. Dzieje się tak dlatego, że będąc osobą świadomą danych ograniczeń długości tekstu, staramy się go odpowiednio przekształcić. Opierając się o możliwości, jakie zapewnia nam licznik liter online mamy okazję szybkiej modyfikacji tekstu tak, aby prezentował pierwotny sens i to nawet w narzuconych ramach. Tego typu wiedza jest również świetnym wsparciem w przypadku umiejętności zwięzłego wyrażania myśli np. podczas pisania tekstowych wiadomości (SMS), gdyż wciąż operatorzy komórkowi pobierają określone opłaty za z góry określoną ilość liter.